Wszystkich kibiców, którzy w Serbii uwiecznili na zdjęciach ...  wiecej

Redakcja strony www.grzegorz-tkaczyk.com zaprasza do udziału w konkursie! Uwaga na waszą prośbe przedłużamy czas na nadsyłanie nagrań!  ...więcej szczegółów tutaj


Kariera

Osiagnięcia

2008 - Olimpiada Chiny/Pekin - 5. Miejsce

2007 - Supercup Niemcy - Złoty Medal

2007 -
Mistrzostwa Świata - Srebrny Medal

2007 -
SC Magdeburg EHF Cup - Złoty Medal

2002 -
SC Magdeburg Klubowe ME - Złoty Medal

2002 -
SC Magdeburg EHF - Zdobywca Pucharu

2002 -
KS Warszawianka - Mistrzostwa Polski - Srebrny Medal

2002 -
KS Warszawianka - Puchar Polski

 

Jak zaczęła się Twoja przygoda z piłką reczną, czy ktoś Cię do tego namówił, jak trafiłeś do pierwszego klubu?
Moja przygoda z piłką ręczną zaczęła się podobnie jak u wielu innych zawodników już w szkole podstawowej. Przez przypadek trafiłem na treningi piłki ręcznej i tak już zostałem. Moim pierwszym klubem był klub sportowy Warszawianka, w którym spędziłem cały okres juniorski. W wieku 16 lat zadebiutowalem w pierwszym zespole.

Miałeś jakieś osiągnięcia w młodzieżowej piłce ręcznej, czy były jakieś powołania do młodzieżowych reprezentacji, w jakich okolicznościach został przeprowadzony transfer do Magdeburga, jak doszlo do tej propozycji? Jak wyglądał transfer do „Lwów”?
Moim największym osiągnięciem młodzieżowym była nagroda indywidualna dla najlepszego lewego rozgrywąjacego Mistrzostw Świata w Portugalii. Tam również zauważył mnie trener Alfred Gislason i ściągnął mnie do SC Magdeburg. Miałem wtedy 22 lata. W Magdeburgu spędziłem 5 fajnych sezonów. Po czym postanowiłem zmienić barwy klubowe i przeniosłem się do Rhein-Neckar Löwen. Z „Lwami” czuję się bardzo dobrze i mam zamiar zdobyć z nimi jeszcze wiele tytułów.

Czy Twoi rodzice byli wcześniej jakoś związani ze sportem a szczególnie z piłką ręczną? Jeżeli tak, to w jakich klubach grali, czy mieli jakieś osiągnięcia?
Moja rodzina nie miała nic wspólnego ze sportem. Teraz oczywiście sa moimi kibicami i jak tylko mogą, chętnie oglądają moje mecze.

 

powrót